METAMORPHOSES 30 years of transformations in China, 30 years of Sinology in Poznań, 10 years of Confucius Institute at Adam Mickiewicz University
Wydarzenie, trwa od 19-11-2018 do 21-11-2018

Katedra Orientalistyki na Wydziale Neofilologii UAM oraz Instytut Konfucjusza mają zaszczyt zaprosić na jubileuszową konferencję połączoną z warsztatami dla studentów, podsumowującą trzydzieści lat istnienia poznańskiej sinologii oraz dekadę działalności Instytutu Konfucjusza w Poznaniu.

Zakład Sinologii w Poznaniu powstał w październiku 1988 roku. Początkowo była to niewielka grupa studentów, którzy pracowali nad materiałami domowymi, ponieważ nie było dostępu do chińskich podręczników. Od tego czasu stał się jednym z najpopularniejszych kierunków w Poznaniu, co roku gromadzi 40 studentów.
W 2008 roku  na Uniwersytecie Adama Mickiewicza powstał Instytut Konfucjusza, który nieustannie rozwija się i działa bardzo aktywnie.
Zarówno Zakład Sinologii, jak i Instytut Konfucjusza uległy wielkim zmianom od momentu ich powstania. Chiny, kraj znajdujący się w centrum zainteresowania obu jednostek, również w tym czasie zmieniły się w niewyobrażalny sposób. Konferencja zamierza skupić się na metamorfozach, które dotknęły wszystkie sfery życia w Chinach: język, literatura, polityka, kultura, historia, etc.
Językami konferencji są angielski i chiński.

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb