Stypendia do Izraela
Wiadomość, opublikowana 21-11-2018

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (www.nawa.gov.pl) zachęca polskich studentów, doktorantów i pracowników naukowych do nawiązania kontaktu z izraelskimi uczelniami i ubiegania się o stypendia naukowo-badawcze w Izraelu.

Izrael należy do światowych liderów naukowych, wśród jego obywateli jest wielu noblistów, w tym pochodzenia polskiego.
Na podstawie "Programu wykonawczego na lata 2011-2014" do "Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Państwa Izrael o współpracy kulturalnej, naukowej i oświatowej" strona izraelska przyznaje, co roku:

• 5 stypendiów specjalistycznych na 8-miesięczny (rok akademicki) pobyt naukowo-badawczy w Izraelu dla studentów, doktorantów i młodych naukowców;
  • 1 stypendium na 8-miesięczny (rok akademicki) pobyt naukowobadawczy dla studentów i pracowników naukowych, reprezentujących różne dziedziny, w tym studia artystyczne;
  • 4 stypendia na letni kurs języka hebrajskiego, tzw. ulpan.

Stypendium obejmuje opłatę za studia i częściowo pokrywa koszty pobytu w Izraelu. Nie obejmuje natomiast biletu lotniczego. Termin składania wniosków (strony izraelskiej) do Działu Współpracy z Zagranicą upływa 30 listopada 2018 r. Więcej szczegółowych informacji w załącznikach oraz w Dziale Współpracy z Zagranicą.
Skan dokumentów wymaganych przez partnera izraelskiego (formularz+załączniki) należy przesłać na adres elzbieta.dybcio@nawa.gov.pl do 9 grudnia 2018 r.
Jeśli chodzi o polską dokumentację, to nabór prowadzony jest wyłącznie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego na stronie https://programs.nawa.gov.pl/login, od dnia 15 listopada 2018 r. Wnioski składane w formie papierowej nie będą rozpatrywane.

Informację wprowadził/a: Joanna Janas