Wydział Teologiczny na 100-lecie Uniwersytetu
Wiadomość, opublikowana 07-12-2018

Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu włączył się w świętowanie 100-lecia powstania Uniwersytetu Poznańskiego, organizując koncert pt. „Muzyka Ameryki Hiszpańskiej na nowo odnaleziona”, który odbył się 19 listopada br. w bazylice archikatedralnej w Poznaniu.

W czasie koncertu poznański Chór Kameralny Dysonans wykonał utwory z misji franciszkańskich w Ameryce Łacińskiej, które pierwotnie uświetniały tamtejsze uroczystości religijne, a nigdy dotąd nie były prezentowane nie tylko w Polsce, ale nawet w Europie. Był więc do koncert wyjątkowy.

Należy podkreślić, że wspomniane kompozycje, odnalezione w archiwach w Boliwii i Peru, zostały zrekonstruowane i przygotowane do wykonania przez ks. prof. dr. hab. Piotra Nawrota SVD, pracownika Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Na zakończenie koncertu zgromadzona tłumnie w katedrze publiczność owacjami na stojąco nagrodziła artystów.

Projekt został dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

Pełna fotorelacja poniżej: