Stypendia w Niemczech
Wiadomość, opublikowana 23-11-2018

Rząd niemieckiego landu Bawaria zaprasza m.in. obywateli polskich do aplikowania o stypendia na studia magisterskie, doktoranckie oraz roczne staże naukowe na uczelniach bawarskich. Celem programu stypendialnego jest wspieranie współpracy naukowej i wymiany akademickiej między Bawarią a Europą Środkową, Wschodnią i Południowo-Wschodnią.

Stypendium przyznawane jest na rok z możliwością przedłużenia do 3 lat, a jego stawka jest dostosowana do sytuacji rodzinnej stypendysty i może być powiększona w przypadku posiadania dzieci. Osoby zainteresowane powinny aplikować bezpośrednio przez Centrum BAYHOST przy Uniwersytecie w Ratyzbonie.
Termin składania wniosków upływa 1 grudnia 2018 r. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: https://www.uni-regensburg.de/bayhost/english/scholarships/study-in-bavaria/index.html oraz w Dziale Współpracy z Zagranicą UAM.

Informację wprowadził/a: Joanna Janas