Wydziałowe Kolokwium Dydaktyczne na Wydziale Neofilologii UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 07-12-2018

Wydział Neofilologii UAM zaprasza w piątek 7.12.2018 o godz. 15:00 na kolejne Wydziałowe Kolokwium Dydaktyczne. Wykład wprowadzający pt. „Pisanie akademickie jako proces. Perspektywa dydaktyczna” wygłosi pani dr Sylwia Izabela Schab z Katedry Skandynawistyki.

Wydziałowe Kolokwium Dydaktyczne ma na celu stworzenie platformy wymiany doświadczeń pomiędzy nauczycielkami i nauczycielami akademickimi wywodzącymi się z różnych specjalności filologicznych. Wspólna dyskusja pozwoli na poszukiwanie rozwiązań problemów dydaktycznych, wykraczających poza jedną specjalność. Na grudniowym spotkaniu podejmiemy próbę odpowiedzi na pytanie, jak kształtuje się proces dydaktyczny w kontekście kształtowania tzw. warsztatu filologa. Punktem wyjścia naszej refleksji będzie pisanie akademickie.

Spotkanie odbędzie się w piątek 7 grudnia o godz. 15:00 w sali 212 A w Collegium Novum (Al. Niepodległości 4). Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby.

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb