Otwarte zebranie poświęcone książce "Sandomierzanin w Poznaniu"
Wydarzenie, rozpoczyna się 10-12-2018

W poniedziałek 10 grudnia 2018 r. Zakład Literatury XX Wieku, Teorii Literatury i Sztuki Przekładu IFP UAM zaprasza wszystkich zainteresowanych na otwarte zebranie poświęcone książce "Sandomierzanin w Poznaniu". Są to memuary dr. Czesława Latawca, opracowane przez Bogusławę Latawiec i Ewę Rajewską, zawierające wiele fascynujących wspomnień o poznańskiej polonistyce w latach międzywojennych, o poznańskim szkolnictwie - i o poznańskości w ogóle.

Prof. Danuta Ulicka napisała o tym tomie: "Bezdyskusyjna wartość poznawcza książki-dokumentu – nie jedynie o latach międzywojennych humanistyki polskiej, bo także o okresie wojny i okupacji i powojnia – jest tym większa, że to dokument spersonalizowany, dokument w mikroskali autobiografii i anegdoty".

Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 16.00 w sali 327, poprowadzi prof. Ewa Kraskowska.

Informację wprowadził/a: Monika Sidorowska