„Językoznawcy potrafią więcej, niż tylko mówić obcymi językami” – gościnny wykład dr Jolanty Bachan w Technikum Energetycznym w Poznaniu
Wiadomość, opublikowana 07-12-2018

Dnia 30 listopada 2018r. dr Jolanta Bachan z Instytutu Językoznawstwa Wydziału Neofilologii UAM gościła w Technikum Energetycznym im. Henryka Zygalskiego z wykładem pt. „Językoznawcy potrafią więcej, niż tylko mówić obcymi językami”.

W spotkaniu wzięło udział ok. 130 uczniów różnych klas technikum. W wykładzie przedstawione zostały ogólne informacje o języku i rodzinach językowych, rozwój pisma oraz najnowsze projekty z technologii języka i mowy prowadzone w Instytucie Językoznawstwa. Prelekcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i przybliżyła charakter oraz interdyscyplinarność pracy współczesnego językoznawcy młodym uczniom.

(oprac. J. Bachan)

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb