Program BioLAB
Wiadomość, opublikowana 02-01-2019

Program BioLAB to roczny, płatny staż dla studentów nauk biologicznych (biologia, biochemia, biotechnologia, chemia, fizyka, farmacja, itp.) w czterech amerykańskich instytucjach naukowych:
OMRF, The University of Chicago,University of Virginia oraz Southwestern Medical Center.

Nabór wniosków na wyjazd w roku akademickim 2019-2020 trwa do 1 lutego 2019.

Na ofertę składa się płatny staż trwający 11-12 miesięcy. Rozpoczęcie stażu: wczesny lipiec 2019, zakończenie: czerwiec 2020.
Program BioLAB to przede wszystkim możliwość uczestniczenia w ważnych, aktualnych projektach badawczych pod okiem doświadczonych naukowców, a w niektórych przypadkach także wykorzystanie wyników badań do pracy magisterskiej/doktorskiej w uczelni macierzystej. Oprócz tego uczestnicy Programu otrzymują:

1. Stypendium w wysokości $26 500 – $28 000 z przeznaczeniem na pokrycie kosztów utrzymania oraz pełne ubezpieczenie medyczne.
  2. Pomoc w otrzymaniu wizy F-1 lub J-1 na pobyt w USA (koszt wyrobienia wizy pokrywa student).
  3. Przygotowanie do wyjazdu prowadzone przez pracowników Komisji oraz absolwentów programu.
  4. W przypadku Oklahoma Medical Research Foundation – również zwrot kosztów podroży.

Do formularza aplikacyjnego należy dołączyć następujące dokumenty:

• Curriculum Vitae
  • transkrypt w j. angielskim z całego toku studiów wraz z wyliczonymi średnimi z poszczególne etapy studiów (oddzielnie studia licencjackie/inżynierskie, oddzielnie magisterskie)
  • przynajmniej jeden list rekomendacyjny w j. angielskim od samodzielnego pracownika naukowego
  • list motywacyjny wskazujący m.in. tematykę, jaką kandydat jest zainteresowany
  • zgoda uczelni macierzystej, podpisana przez Dziekana Wydziału i Promotora kandydata

Szczegółowe informacje u Pani Patrycji Gołąb z Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta (tel. 882-013-012,

e-mail: patrycja.golab@fulbright.edu.pl) oraz w Dziale Współpracy z Zagranicą.

Informację wprowadził/a: Joanna Janas