Seminarium naukowe z udziałem Marcina Popkiewicza na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
Wydarzenie, rozpoczyna się 28-01-2019

Zapraszamy na seminarium naukowe z udziałem Pana Marcina Popkiewicza, uznanego w Polsce i zagranicą analityka megatrendów, eksperta i dziennikarza zajmującego się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko. Przedmiotem prelekcji gościa będą klimatyczne i energetyczne uwarunkowania zrównoważonego rozwoju świata.

Marcin Popkiewicz to autor bestsellerów „Świat na rozdrożu”, „Rewolucja energetyczna. Ale po co?” i „Nauka o klimacie”. Redaktor portali ziemianarozdrozu.pl i naukaoklimacie.pl. Stały uczestnik debat medialnych na tematy dotyczące zmian klimatycznych i polityki energetycznej w Polsce, Europie i świecie. Przewodniczący polskiego oddziału ASPO (Association for the Study of Peak Oil) i członek rady programowej INSPRO. Laureat głównej nagrody „Dziennikarze dla klimatu 2015”, „Economicus 2016” za najlepszą książkę szerzącą wiedzę ekonomiczną oraz „Promotor Energetyki Odnawialnej 2016”. Wraz z zespołem redakcji „Nauka o klimacie” laureat przyznawanej przez MNiSW oraz PAP nagrody „Popularyzator Nauki 2017”.

Spotkanie odbędzie się w sali 43 budynku Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa przy ulicy Umultowskiej 89a.

Informację wprowadził/a: Marcin Piechocki