Wystawa fotograficzna „15 zdjęć na 15-lecie członkostwa Polski w zjednoczonej Europie” w Collegium Polonicum w Słubicach
Wydarzenie, trwa od 07-02-2019 do 10-05-2019

Od 7 lutego br. zapraszamy do foyer w Collegium Polonicum w Słubicach do obejrzenia wystawy fotograficznej uczniów z I klasy humanistycznej Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Słubicach.

Prace powstały w w wyniku realizacji projektu pt. „Europa okiem uczniów ULO – 15 zdjęć na 15-lecie członkostwa Polski w zjednoczonej Europie” w ramach programu „Europa z naszej ulicy” dofinansowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Efektem prac są kalendarz i album, w których są zamieszczone zdjęcia autorstwa uczniów. Przed pracą nad projektem uczestnicy wzięli udział w warsztatach fotograficznych przeprowadzonych przez profesjonalistów. Poza tym w albumie znalazły się również wywiady zarówno z uczniami, które przeprowadzili między sobą, jak i z osobami działającymi aktywnie na rzecz Słubic. Projekt uczniów zyskał uznanie organizatorów konkursu „Europa z naszej ulicy” i został zakwalifikowany do finału, który odbył się w połowie stycznia w Warszawie z udziałem 10 finalistów wybranych spośród drużyn reprezentujących szkoły z całej Polski. Opiekunem projektu była prof. UAM dr hab. Magdalena Musiał-Karg.

Wystawę można oglądać w foyer Collegium Polonicum do 10 maja 2019.
Serdecznie zapraszamy!

Informację wprowadził/a: Ewa Bielewicz – Polakowska