VI EDYCJA DNI AKADEMICKICH na Wydziale Biologii UAM
Wydarzenie, trwa od 11-02-2019 do 13-02-2019

W dniach 11-12-13 lutego 2019 na Wydziale Biologii UAM, odbędzie się kolejna VI EDYCJA DNI AKADEMICKICH. Podczas trzech dni trwania VI Dni Akademickich, Wydział Biologii odwiedzi rekordowa w tym roku liczba około 1080 uczniów reprezentujących 25 szkoły ponadpodstawowe z Poznania i Wielkopolski.

Uczniowie uczestniczyć będę w wykładach oraz zajęciach laboratoryjnych i warsztatowych w grupach 12-15 osobowych. W ramach zajęć praktycznych, przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod i narzędzi badawczych, Uczniowie poznawać będą tajniki badań świata przyrody i biologii na wszystkich poziomach organizacji, od poziomu molekularnego poprzez poznawanie budowy i funkcji życiowych wirusów, bakterii, roślin oraz zwierząt i człowieka. Zajęcia dla młodzieży poprowadzą wysokiej klasy specjaliści z Wydziału Biologii: Profesorowie, Doktorzy oraz Doktoranci. Cieszymy się, że nasi nauczyciele akademiccy i doktoranci, podzielą się swoim doświadczeniem, entuzjazmem dydaktycznym oraz zapałem naukowym z Uczestnikami tych zajęć.
Tegoroczna VI Edycja Dni Akademickich, kolejny już raz, zapowiada się imponująco pod względem ilości odwiedzających Wydział Biologii UAM Uczniów, różnorodności tematyki zajęć oraz ilości Naukowców zaangażowanych w jej przeprowadzanie. Przygotowane przez Pracowników Naukowych Wydziału Biologii zajęcia a w szczególności zajęcia laboratoryjne, w których Uczeń samodzielnie przeprowadza lub uczestniczy w doświadczeniu, prowadzi dyskusję na poziomie akademickich oraz samodzielnie wyciąga wnioski, cieszą się wśród Uczniów szkół ponadpodstawowych dużym zainteresowaniem oraz uznaniem.
Pełnomocnik Dziekana Wydziału Biologii ds. Organizacji Lekcji Akademickich,
Dr Zbigniew Czapla