Stypendia Fulbrighta
Wiadomość, opublikowana 06-02-2019

1 lutego ruszyła rekrutacja do trzech głównych programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta dla Polaków zainteresowanych wyjazdem do USA: Fulbright Graduate Student Award, Fulbright Junior Research Award oraz Senior Award. Wszystkie niezbędne informacje dla kandydatów znajdują się na stronach poszczególnych programów.

Fulbright Graduate Student Award to program stypendialny dla osób zainteresowanych rozpoczęciem studiów graduate (np. magisterskich lub doktoranckich) w USA, finansujący pierwszy rok studiów z możliwością przedłużenia na drugi rok. Program oferuje także wsparcie w procesie wyboru programu studiów i aplikowania. Wyjazd jest możliwy na każdą akredytowaną amerykańską uczelnię. Przyjmowane są zgłoszenia na wszystkie kierunki studiów z wyłączeniem studiów medycznych wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem, programów LLM oraz MBA. Nabór trwa do 26 kwietnia.
Fulbright Junior Research Award to program stypendialny dla doktorantów z polskich jednostek naukowych, umożliwiający wyjazd na 6-9 miesięcy do USA w celu zebrania materiałów do rozprawy doktorskiej. Stypendium może być zrealizowane w każdej akredytowanej amerykańskiej uczelni, a także w instytutach badawczych non-profit oraz niektórych instytucjach rządowych. Przyjmowane są zgłoszenia ze wszystkich dziedzin z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Nabór trwa do 10 czerwca.
Fulbright Senior Award to program stypendialny dla pracowników naukowych oraz naukowo-dydaktycznych polskich jednostek naukowych zainteresowanych wyjazdem badawczym lub badawczo-dydaktycznym (trwającym od 3 do 9 miesięcy) do USA. Stypendium może być zrealizowane w każdej akredytowanej amerykańskiej uczelni, a także w instytutach badawczych non-profit oraz niektórych instytucjach rządowych. Przyjmowane są zgłoszenia ze wszystkich dziedzin z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Nabór trwa do 10 czerwca.

Szczegółowe informacje na stronie www.fulbright.edu.pl oraz w Dziale Współpracy z Zagranicą.

Informację wprowadził/a: Joanna Janas