Mistrzowie Światowej Humanistyki: spotkanie z prof. Reinhardem Iblerem
Wydarzenie, rozpoczyna się 20-03-2019

W ramach cyklu Mistrzowie Światowej Humanistyki Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej zaprasza na spotkanie z prof. REINHARDEM IBLEREM, niemieckim literaturoznawcą i slawistą, autorem ważnej książki o cykliczności poezji, badaczem reprezentacji Zagłady w literaturze, założycielem Pracowni Badań nad Literaturą Zagłady w Europie Środkowo-Wschodniej na Uniwersytecie w Giessen.

Prof. Reinhard Ibler przybliży recepcję środkowoeuropejskiej literatury o Zagładzie w Niemczech w tłumaczonym na język polski wykładzie "Research on Holocaust Literature in German Slavistics. The Case: Josef Bor's Holocaust Works”.

Spotkanie odbędzie się 20 marca (środa), godz. 11.30, Sala Kuraszkiewicza, 014

Serdecznie zapraszamy!