Wykład o kulturze polskiej i polonistyce w Kurytybie (Brazylia)
Wydarzenie, rozpoczyna się 16-04-2019

Serdecznie zapraszamy na wykład prof. Piotra Kilanowskiego z Uniwersytetu Parana w Brazylii zatytułowany Polacy, kultura polska i polonistyka w brazylijskiej Kurytybie. Wykład odbędzie się w godzinach 13.30-15.00 w Sali Śniadeckich.

Prof. Kilanowski opowie o historii polskiego osadnictwa w Brazylii, roli Kurytyby w tej historii, echach w literaturze polskiej, o współczesności polskiej Kurytyby, poezji Paolo Leminskiego i oczywiście o polonistyce, która funkcjonuje tam od 10 lat. Wykład będzie początkiem dwutygodniowej wizyty prof. Kilanowskiego, który przeprowadzi jeszcze zajęcia dla studentów oraz odbędzie spotkania dotyczące przyszłej współpracy między naszym wydziałem a polonistyką Kurytybie. Celem przyszłym projektów naukowych będzie badanie języka polskiego i kultury polskiej w brazylijskiej Kurytybie.

Informację wprowadził/a: Monika Sidorowska