Dzień Różnorodności Kulturowej – Wydział Neofilologii UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 21-05-2019

Dziekan Wydziału Neofilologii UAM pani prof. UAM dr hab. Aldona Sopata ma zaszczyt zaprosić społeczność akademicką oraz miasta Poznania i okolic do udziału w wydarzeniach czwartej edycji Dni Różnorodności Kulturowej we wtorek 21 maja br. w godz. 9:30-16:30.

Wydział Neofilologii UAM już po raz czwarty zaprasza do udziału w obchodach Dnia Różnorodności Kulturowej dla Dialogu i Rozwoju, czyli święta ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 57/249 z 20 grudnia 2002 w myśl Powszechnej Deklaracji o Różnorodności Kulturowej uchwalonej na 31 Sesji Konferencji Generalnej UNESCO w dniu 2 listopada 2001 roku. Rezolucja odnosi się do zasady tolerancji i poszanowania dla różnorodności kulturowej oraz promocji i ochrony praw człowieka, w tym prawa do rozwoju. Celem obchodów jest promocja kultury, różnorodności kulturowej i dziedzictwa kulturowego. W tegorocznym programie: wykłady otwarte, przedstawienia dla dzieci, warsztaty kaligrafii i językowe oraz wspólny wielokulturowy piknik. Wydarzenia wpisują się w uroczyste obchody stulecia istnienia Uniwersytetu Poznańskiego i są objęte patronatem honorowym JM Rektora UAM pana prof. dr. hab. Andrzeja Lesickiego.

Szczegółowy program na stronie Wydziału Neofilologii

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb