WSE ma własny grant European Cooperation in Science and Technology!
Wiadomość, opublikowana 15-05-2019

Miło nam poinformować, że z dniem 1 maja 2019 Michał Klichowski z WSE został naukowym koordynatorem grantu European Cooperation in Science and Technology: European Network on Brain Malformations (Neuro-MIG) (CA16118).

W dotychczasowej historii UAM tylko raz pracownik naszego uniwersytetu koordynował grantem European Cooperation in Science and Technology!

Projekt Neuro-MIG uzyskał zgodę na finansowanie w dniu 24 października 2016 roku, a rozpoczął swoje prace w dniu 30 marca 2017 roku. W dniu 30 kwietnia 2019 roku skończył się 2 okres rozliczeniowy grantu. Dotychczasowym koordynatorem naukowym projektu był prof. Andrew Fry z Cardiff School of Medicine w Wielkie Brytanii. Jednak w związku z Brexitem, funkcja ta została mu odebrana właśnie z dniem zakończenia drugiego okresu rozliczeniowego. COST ogłosił konkurs na nowego kierownika. Zgłosiły się osoby z trzech krajów.

W dniu 13 kwietnia 2019 roku COST Science Officer, po analizie dorobku kandydatów, ogłosił, iż konkurs ten wygrał Michał Klichowski z WSE. Kandydatura Michała Klichowskiego została zaakceptowana przez zarząd projektu w dniu 21 kwietnia 2019 roku. Tym samym, z dniem 1 maja 2019 roku WSE został Grant Holderem tego projektu.

Warto nadmienić, iż w projekcie tym badania naukowe prowadzi 75 naukowców z instytucji naukowych z 24 partnerskich krajów COST (Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Izrael, Włochy, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Hiszpania, Szwajcaria, Turcja i Wielka Brytania) oraz z pięciu instytucji z krajów spoza COST (Australia, Egipt, Kanada i USA). Łączny budżet projektu to blisko milion euro (w okresie kierownictwa WSE około 400 tys. euro).

Do obowiązków Michała Klichowskiego przez dwa lata będzie należeć zarządzanie całością merytorycznych i finansowych działań Projektu Neuro-MIG.

Kierownikiem administracyjnym projektu została Karolina Domagalska-Nowak, także z WSE. Do jej zadań należeć będzie zarządzanie administracyjnymi działaniami projektu, w tym koordynowanie przepływu dokumentów pomiędzy uczestnikami grantu, dbanie o poprawność wszelkich rozliczeń, a także przeprowadzanie wszystkich czynności pozwalających księgowości rozliczać bieżące działania projektowe.

Nasz Wydział od tego momentu ma zatem własny grant COST i koordynuje działaniami 75 naukowców z 28 krajów! Należy uznać to za ważny sukces, nie tyko WSE, ale i UAM.

Informację wprowadził/a: Michał Nowicki