Relacja z Dnia Różnorodności Kulturowej – Wydział Neofilologii UAM
Wiadomość, opublikowana 22-05-2019

21 maja br. na Wydziale Neofilologii UAM odbyła się czwarta edycja Dni Różnorodności Kulturowej. W wydarzeniu uczestniczyły setki osób z UAM oraz zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli.

Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej dla Dialogu i Rozwoju to święto, które Wydział Neofilologii UAM celebruje w sposób szczególny. Tegoroczna edycja, objęta Honorowym Patronatem JM Rektora prof. dr. hab. Andrzeja Lesickiego i wpisana w obchody Jubileuszu stulecia Uniwersytetu Poznańskiego obfitowała w wydarzenia dla Małych i Dużych: wykłady otwarte poświęcone kulturze Skandynawii, warsztaty językowe o tajemnicach pozornie znanych języków europejskich, pokazy kaligrafii języków azjatyckich, przedstawienia dla dzieci przybliżające tematykę przekładu i baśni oraz piknik smaków i zapachów świata. Dziękujemy wszystkim osobom, które przybyły do nas z bliska i z daleka, a także tym, które przygotowały wszystkie wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.