STYPENDIA Research Fellowship i Senior Fellowship w naukach humanistycznych i spolecznych w Austrii
Wiadomość, opublikowana 02-07-2019

Stypendia skierowane są dla naukowczyń i naukowców z tytułem doktora (research fellowship) oraz dla naukowczyń i naukowców ze znaczącym dorobkiem naukowych (senior fellowship) – ekspertek i ekspertów w swojej dziedzinie, zajmujących się naukami humanistycznymi i społecznymi. Stypendia badawcze przyznawane są na jeden semestr a ubiegać może się o nie każdy, niezależnie od narodowości czy przynależności do jakiejkolwiek instytucji naukowej.
Czas trwania stypendium i finansowanie:
Stypendia Research Fellowship oraz Senior Fellowship przyznawane są na jeden semestr akademicki (od 1. października 2020 do 31. stycznia 2021 lub od 1. marca 2021  do 30. czerwca 2021).
Każdy z programów obejmuje stypendium miesięczne do maksymalnej kwoty € 2.325,- (€ 75 /dzień), miejsce do pracy w siedzibie IFK z dostępem do Internetu, zakwaterowanie w apartamencie 35m2 oraz jednorazowy zwrot kosztów podróży.
Koszty ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego stypendystki i stypendyści ponoszą we własnym zakresie.
Szczegółowe informacje oraz formularz aplikacyjny znajdują się na stronie www.austria.org.pl w zakładce GRANTY.

Informację wprowadził/a: Joanna Janas