Wymiana bilateralna z Indiami
Wiadomość, opublikowana 17-07-2019

NAWA zaprasza wszystkich zainteresowanych do składania wniosków w naborze na wymianę bilateralną naukowców z Republiką Indii. Celem naboru jest przede wszystkim wsparcie mobilności naukowców w realizacji projektów badawczych prowadzonych wspólnie przez partnerów z Polski i z Indii. Wspólne projekty badawcze mogą dotyczyć następujących obszarów tematycznych:

• Nauki przyrodnicze
  • Inżynieria i technologia
  • Nauki medyczne i o zdrowiu
  • Nauki rolnicze

Dofinansowanie może być przeznaczone jedynie na pokrycie kosztów wymiany osobowej. Strona wysyłająca finansuje podróż swojego naukowca, natomiast strona przyjmująca pokrywa koszty pobytu naukowca z kraju partnerskiego. Maksymalna wysokość finansowania projektu z budżetu NAWA wynosi 35 000 PLN.
Z wnioskami o finansowanie w ramach naboru mogą występować:

• uczelnie,
  • instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk,
  • instytuty badawcze,
  • instytuty międzynarodowe lub inne instytucje prowadzące głównie działalność naukową w Polsce i posiadające kategorię naukową.

Nabór wniosków trwa do 14 sierpnia 2019 r., godz. 15:00.
Szczegółowe informacje o zasadach naboru znajdują się na stroniehttps://nawa.gov.pl/naukowcy/wymiana-bilateralna/nabory-2019#wymiana-bilateralna-pomiedzy-polska-a-indiami-2019
Złóż wniosek w programie na stroniewww.nawa.gov.pl

Informację wprowadził/a: Joanna Janas