Konferencja: „Tożsamość człowieka. Definicje, wymiary, dylematy”
Wydarzenie, trwa od 23-09-2019 do 24-09-2019

Konferencja: "Tożsamość człowieka. Definicje, wymiary, dylematy”
23-24 września 2019 r.Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Teologiczny, budynek A, sala 104 (ul. Wieżowa 2/4)

Pytanie o tożsamość stanowi dla człowieka dzisiejszych czasów duże wyzwanie. Ujawniający się współcześnie kryzys tożsamości wiąże się w swych podstawach z sytuacją ponowoczesnego społeczeństwa reprezentującego częściej postawę mieć niż być. Ujawniające się coraz to nowe konteksty dynamicznie zachodzących przemian, dotykających w swej istocie ludzkiego odniesienia do siebie samego, drugiego człowieka, a także Boga, wymagają spojrzenia na tożsamość z punktu widzenia procesów stanowiących jej fundament, a także czynników wspierających i utrudniających jej rozwój. Sympozjum organizowane przez Stowarzyszenie Psychologii Pastoralnej oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Teologiczny, ma za zadanie przyjrzeć się człowiekowi poszukującemu własnej tożsamości w uwikłanym i dwuznacznym świecie promującym zmienność, ulotność i poddającą się modom elastyczność.

Informację wprowadził/a: Agnieszka Chabir