I Zjazd Historyków Wychowania
Wiadomość, opublikowana 14-10-2019

Zakład Historii Wychowania oraz Towarzystwo Historii Edukacji zapraszają serdecznie do włączenia się do dyskusji podczas I Zjazdu Historyków Wychowania pod hasłem "Polskie tradycje akademickie", który odbędzie się w dniach 13-15 października 2019 r.

Obrady toczyć się będą wokół następujących bloków tematycznych:

1. Koncepcje i modele uniwersytetu.
  2. Kobiety na uniwersytetach – kształcenie i kariery.
  3. Polacy na studiach za granicą (na zagranicznych uczelniach) i cudzoziemcy w Polsce.
  4. Profesor uniwersytetu – uczony czy urzędnik?
  5. Historia wychowania – przedmiot kształcenia i dyscyplina naukowa.

Komitet naukowy Zjazdu tworzą: prof. Kalina Bartnicka, prof. Agnieszka Cybal-Michalska, prof. Ludwik Grzebień, prof. Adam Massalski, prof. Andrzej Meissner, prof. Zbyszko Melosik, prof. Józef Miąso, prof. Lech Mokrzecki, prof. Karol Poznański, prof. Zygmunt Ruta, prof. Irena Szybiak, prof. Bogusław Śliwerski, prof. Stefania Walasek.

Komitet programowy Zjazdu tworzą: prof. Katarzyna Dormus, prof. Julian Dybiec, prof. Edyta Głowacka-Sobiech, prof. Adam Fijałkowski, prof. Krzysztof Jakubiak, prof. Wiesław Jamrożek, prof. Krzysztof Kaczmarek, prof. Janina Kamińska, prof. Ewa Kula, prof. Grzegorz Michalski, prof. Joanna Schiller-Walicka, prof. Władysława Szulakiewicz, prof. Dorota Żołądź-Strzelczyk.

Komitet organizacyjny Zjazdu tworzą:
prof. dr hab. Dorota Żołądź-Strzelczyk (przewodnicząca),
dr hab. Krzysztof Ratajczak (sekretarz),
dr Monika Nawrot-Borowska,
dr Mikołaj Brenk,
dr Mirosław Piwowarczyk,
dr Ryszard Ślęczka

Zachęcamy do zapoznania się z plakatem i programem konferencji oraz odwiedzenia strony internetowej wydarzenia:

Informację wprowadził/a: Michał Nowicki