Licencje Statistica
Wiadomość, opublikowana 05-11-2019

Zapraszamy do zakupu oprogramowania STATISTICA w ramach licencji Site License na okres od 01 listopada 2019 do 31 października 2020r.
STATISTICA 13.3 Rozszerzony Pakiet Akademicki wraz z dodatkowym modułem Zestaw PLUS.

WNIOSEK o zakup oprogramowania lub przedłużenia oraz  inne informacje dotyczące oprogramowania znajdują się na stronie https://licencje.amu.edu.pl
Poprawnie wypełnione wnioski (potwierdzone źródło finansowania  podpisem dysponenta środków) można przesyłać do Centrum Informatycznego (pocztą, pocztą wewnętrzną lub skan dokumentu pocztą elektroniczną na adres licencje@amu.edu.pl). Kody oraz dostęp do płyt otrzymają Państwo w mailu. Istnieje możliwość odbioru osobistego w Centrum Informatycznym, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 5, 61-614 Poznań, Pokój 80 lub 77 w godzinach 10.00-14.00.

UWAGA:

Opłata za 1 licencję ok. 300 zł brutto (w zależności od ilości rozprowadzonych licencji).

Instalacja i rejestracja programu Statistica będzie możliwa tylko dla osób posiadających adres e-mail z domeną zakończoną na amu.edu.pl.

Statistica w wersji 13 nie jest kompatybilna z Windows XP i 2003 Server. Statistica w wersji 13 może być instalowana na systemie Windows Vista i nowszym, oraz ich odpowiednikach serwerowych.

Użytkownikom korzystającym jeszcze ze Statistica 12.5 na systemach Windows XP i 2003 Server zalecamy przedłużenie działania tej wersji, gdyż instalacja najnowszej wersji Statistica 13 na tych starych systemach nie jest możliwa.

Wymagania techniczne/sprzętowe dla oprogramowania Statistica 13.3:

1. Połączenie z siecią Internet na czas instalacji
  2. Minimalna konfiguracja sprzętowa:
    • pamięć operacyjna - 4 GB RAM (zalecane 8 GB),
    • procesor - AMD lub Intel, minimum 2 GHz (sugerowany procesor dwurdzeniowy),
    • pamięć dyskowa - 1 GB (instalacja) + miejsce na dane,
    • zalecana architektura 64-bit,
    • Windows 7 lub wyższy zgodny (zalecany 64-bitowy),
    • Internet Explorer w wersji 7 lub wyższej.

Kody przedłużające można używać przez cały okres licencji, czyli do 31 października 2020.
Klucze instalacyjne są wspólne dla wersji polskiej i angielskiej. O tym jaka zostanie zainstalowana wersja decyduje użytkownik używając polskiego lub angielskiego instalatora.
Pytania proszę wysyłać na adres licencje@amu.edu.pl lub tel. 2662, 2647 i 2670.

Zapraszamy do odwiedzenia stron WWW (adres: www.StatSoft.pl) - można na nich znaleźć wiele interesujących informacji o programach z rodziny Statistica i analizie danych.

Informację wprowadził/a: Małgorzata Grajdek