Konkurs INTERSTUDENT 2020
Wiadomość, opublikowana 07-01-2020

Do 8 stycznia można zgłaszać kandydatów do X edycji konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce.

W polskich uczelniach studiuje obecnie ponad 80 tysięcy obcokrajowców. Chcemy wyłonić i nagrodzić najlepszych z nich, tych którzy poprzez swoją aktywną postawę i budowanie porozumienia między kulturami wzbogacają polskie środowisko akademickie. Kapituła Konkursu wybierze najlepszych obcokrajowców studiujących w uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Konkurs organizowany jest w ramach programu "Study in Poland".

Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim - kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa oraz dobre wyniki w nauce, czy też udział w ciekawych projektach badawczych.
Kandydatów zgłaszać mogą ich profesorowie, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, a także koleżanki i koledzy.

Z doświadczenia poprzednich edycji wiemy, że zwycięzcy konkursu są znakomitymi "ambasadorami" uczelni, na których studiują oraz naszego kraju. Nagłośnienie konkursu i sylwetek laureatów przez media daje uczelniom znakomitą możliwość zaprezentowania ich osiągnięć w procesie umiędzynarodowienia.
Konkurs INTERSTUDENT organizowany jest pod Honorowym Patronatem prof. dr. hab inż. Jana Szmidta, przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Partnerami Konkursu są: Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Parlament Studentów RP i Krajowa Reprezentacja Doktorantów.

Gala Finałowa konkursu INTERSTUDENT odbędzie się 27 stycznia 2020 r. w Łodzi, podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2020".

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 8 stycznia 2020 r.
Więcej na stronie: www.studyinpoland.pl/interstudent
Dodatkowe informacje: Julia Łysik, j.lysik@perspektywy.pl