Stypendium na krótkoterminowy staż naukowy na Uniwerytecie Torontońskim
Wiadomość, opublikowana 07-01-2020

Polonistyka na Wydziale Języków i Literatur Słowiańskich na Uniwersytecie Torontońskim (UofT) kieruje swoją ofertę do młodych naukowców zainteresowanych prowadzeniem badań w Ameryce Północnej. Komisja stypendialna weźmie pod uwagę przede wszystkim założenia projektów badawczych, które kandydaci chcieliby zrealizować na tutejszym uniwersytecie, a także ich kompatybilność z działalnością Programu Języka Polskiego i Literatury Polskiej na UofT.

Na jak długo?

Kandydaci mogą składać wnioski na pobyt 6-, 12- lub 24-tygodniowy. Pobyt może odbyć się w terminach od połowy września do połowy maja.

Co pokrywa stypendium?

Koszty podróży w obie strony, koszty utrzymania, opłaty uniwersyteckie, w tym ubezpieczenie zdrowotne. Wysokość stypendium zależeć będzie od długości pobytu.

Pobyt na UofT:

Stypendyści będą mieli możliwość korzystania z imponujących zasobów bibliotecznych UofT, będą brali udział w życiu intelektualnym Wydziału, w tym w spotkaniach naukowych, wydarzeniach i inicjatywach polonistycznych. Będą także prezentowali wyniki swoich badań. Laureaci będą mieli do dyspozycji pokoje do pracy z dostępem do internetu.

O programie stypendialnym:

Stypendium Joanny DeMone to nowa inicjatywa kierowana do humanistów studiujących na studiach doktoranckich lub magisterskich uzupełniających na polskich uczelniach. Kandydatury młodych badaczy zainteresowanych katolickim dziedzictwem kulturowym będą wzięte pod szczególną rozwagę.

Laureaci przyjadą do Toronto w ramach International Visiting Graduate Student Study Abroad Program.

Więcej informacji na temat programu znajdą Państwo tutaj: https://www.sgs.utoronto.ca/prospectivestudents/Pages/International-Visiting-Graduate-Students.aspx

Rekrutacja:

Kandydaci proszeni są o przesłanie do 16 marca 2020 r. następujących dokumentów w języku angielskim:

• list motywacyjny zawierający informację o zainteresowaniach naukowych kandydatki / kandydata, a także o możliwościach wdrożenia rezultatów jej / jego badań do Polskiego Programu (maksymalnie 1.5 strony, rozmiar czcionki Times New Roman 12p., odstęp 1.5);
  • naukowe CV;
  • opis projektu, który kandydatka / kandydat chciałaby / chciałby zrealizować na Uniwersytecie Torontońskim (maksymalnie 2.5 strony, rozmiar czcionki Times New Roman 12p., odstęp 1.5);
  • dwa listy polecające napisane przez promotora i innego pracownika naukowego.

Prosimy o przesłanie aplikacji wyłącznie w wersji elektronicznej na adres:

polish.program@utoronto.ca

Rozpatrywane będą tylko aplikacje zawierające wszystkie wyżej wymienione dokumenty i skany listów polecających (zapisane jako pojedyncze pliki w formacie pdf).

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec marca 2020 roku.

Informację wprowadził/a: Joanna Janas