Sprawozdanie ze spotkania inaugurującego Program Mentorski MENTORusznik
Wiadomość, opublikowana 16-01-2020

W dniu 9 stycznia br. w Sali Senatu Collegium Minus UAM odbyło się spotkanie inaugurujące pierwszy w Wielkopolsce szkolno-studencki Program Mentorski MENTORusznik, który jest realizowany przez Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Św. Jana Kantego w Poznaniu we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Doradztwa Zawodowego i Personalnego “PROGRESSIO” oraz Kołem Naukowym Edukacji Międzykulturowej.

Uroczystego otwarcia spotkania dokonał prof. dr hab. Zbyszko Melosik - Prorektor kierujący Szkołą Nauk Społecznych UAM, natomiast słowo wstępne wygłosiła prof. UAM dr hab. Kinga Kuszak - Prodziekan ds. studenckich i organizacji kształcenia WSE UAM.

Następnie mogliśmy wysłuchać prelekcji pt. "Mentoring - wspólne budowanie potencjału", którą wygłosiła Kierownik Biura Karier UAM – mgr Dorota Pisula.

Gościem specjalnym spotkania był Pan Łukasz Wierzbicki - absolwent III LO w Poznaniu, autor książek dla dzieci i młodzieży oraz podróżnik. Podzielił się On z nami swoimi doświadczeniami współpracy z mentorami, którzy zmienili bieg Jego życia.

Spotkanie zakończyło się uroczystym przyjęciem do projektu mentorów oraz mentorowanych.

Do programu mentorskiego zakwalifikowało się 14 uczniów z III LO w Poznaniu oraz 14 studentów i doktorantów z takich wydziałów UAM, jak: Wydział Biologii, Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej, Wydział Matematyki i Informatyki, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, Wydział Psychologii i Kognitywistyki, Wydział Studiów Edukacyjnych.

Przypomnijmy, że jest to edycja pilotażowa Programu Mentorskiego MENTORusznik, która potrwa do czerwca 2020 roku. Podczas 6-miesięcznego trwania projektu mentorzy i mentorowani spotykają się „twarzą w twarz” oraz wspólnie pracują nad indywidualnym celem mentorowanego, który ma związek z jego zainteresowaniami i aspiracjami.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej projektu www.programmentorski.amu.edu.pl, do odwiedzenia której gorąco zachęcamy, a wszystkim uczestnikom programu życzymy owocnej oraz satysfakcjonującej pracy opartej na wzajemnej inspiracji!

Informację wprowadził/a: Michał Nowicki