Stypendia Master 2
Wiadomość, opublikowana 16-01-2020

Ambasada Francji w Warszawie oferuje stypendia w programie Master 2. Są one skierowane do polskich studentów, którzy chcieliby kontynuować naukę we Francji na ostatnim roku studiów magisterskich (2-gi rok Master).

OPIS PROGRAMU STYPENDIALNEGO

Dziedzina: Wszystkie dziedziny
Czas trwania: Od 1 do 10 miesięcy w trakcie trwania roku akademickiego
Wysokość stypendium 700 € (netto) na każdy miesiąc pobytu we Francji
Ważne: Stypendium Master 2 nie dotyczy studiów MBA. Strona francuska nie pokrywa kosztów podróży między Polską i Francją i stypendium nie może być łączone ze stypendium ERASMUS +.

PROCEDURA

Etap 1: Kandydat musi najpierw złożyć wymagane dokumenty do wybranej przez siebie francuskiej uczelni. Ważna informacja: zapisz się na kilka programów aby zwiększyć swoje szanse.
Szukasz kierunków na poziomie M2? Skorzystaj z wyszukiwarki studiów magisterskich

Etap 2: Wypełnij formularz i wyślij dokumenty na adres e-mail science.varsovie-amba@diplomatie.gouv.fr

Etap 3: Termin wysyłania wniosków: 05/03/2020 godzina 14:00

Dodatkowe pytania: Zapraszamy do zapoznania się z rubryką najważniejsze pytania FAQ & Kontakt

SELEKCJA KANDYDATÓW

Etap 1: Selekcja na podstawie złożonych dokumentów

Wstępna selekcja na podstawie dossier dokonywana jest przez zespół ekspertów reprezentujących każdą dyscyplinę. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni do Ambasady Francji w Warszawie na rozmowę kwalifikacyjną.

Etap 2: Rozmowy kwalifikacyjne

W skład polsko-francuskiej komisji rekrutacyjnej wchodzą przedstawiciele Ambasady Francji, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, polskich uniwersytetów oraz Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA).

• Podczas rozmowy jury oceni zdolność kandydata do obrony projektu studiów oraz zasadność projektu zawodowego
  • Rozmowy przeprowadzane będą w języku, w którym odbywać się będą studia/staż (francuski lub angielski)
  • Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się na przełomie marca i kwietnia (zakwalifikowani kandydaci o terminie rozmowy poinformowani zostaną w marcu)

Etap 3: Ogłoszenie wyników

Kandydaci zostaną poinformowani o wynikach w okresie do kilku tygodni po zakończeniu rozmów kwalifikacyjnych. Z laureatami programów stypendialnych (przed ich wyjazdem do Francji i rozpoczęciem studiów) skontaktuje się agencja Campus France PARIS przekazując drogą mailową dokumenty i informacje niezbędne do wyjazdu i realizacji stypendium (w tym CampusPass’).

Informację wprowadził/a: Joanna Janas