Aspekty prawne i administracyjne zatrudniania naukowców – cudzoziemców w Polsce i Polaków za granicą
Wydarzenie, rozpoczyna się 18-11-2015
Serdecznie zapraszamy na szkolenie w dniu 18 listopada 2015 r.w godz. 9.00-15.15, w sali 418a Uniwersytetu Ekonomicznego, przy alei Niepodległości 10.

Szkolenie skierowane jest do pracowników działów kadr, księgowości, działów współpracy z zagranicą, biur wymiany międzynarodowej, samodzielnych pracownicy naukowi prowadzący własne projekty przewidujący przyjmowanie naukowców z zagranicy lub wysyłanie polskich naukowców za granicę.

Najważniejsze zagadnienia, które będą poruszone w trakcie szkolenia:
  • przyjmowanie cudzoziemców w Polsce (wiza, legalizacja pobytu, podpisywanie umów)
  • wysyłanie polskich naukowców za granicę (różne formy prawne delegowania)
  • ubezpieczenia społeczne i zdrowotne
  • obowiązki podatkowe

szkolenie poprowadzą Pan Łukasz Wściubiak – prawnik, rzecznik patentowy Politechniki Krakowskiej, ekspert z zakresu problemów prawnych w Programach Ramowych UE, Pani Anna Chuda - starszy specjalista w Wydziale Ubezpieczeń i Składek Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Poznaniu oraz Katarzyna Rauszer de Bruijn – Centrum Informacji dla Naukowców EURAXESS, Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE

Rejestracja: do 16 listopada 2015 r. pod adresem: http://rpk.ppnt.poznan.pl, w dziale Szkolenia.
Decyduje kolejność zgłoszeń. Osoba do kontaktu Agata Bartoszewska ab@ppnt.poznan.pl tel: (61)8279744.

Informację wprowadził/a: Marek Fertig