Odnowiony Zespół Pałacowo-Parkowy w Gułtowach
Wiadomość, opublikowana 29-09-2011
Zespół Pałacowo-Parkowy w Gułtowach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przeszedł szereg prac budowlanych, instalacyjnych i elektrycznych. W ramach inwestycji prowadzono roboty w pałacu, wozowni i oficynie. Uroczyste otwarcie obiektu po remoncie odbyło się 21 września 2011 r. w obecności zespołu rektorskiego i kanclerskiego oraz zaproszonych gości.

W pałacu dokonano m.in. wymiany stropów i wzmocnienia konstrukcji posadowienia budynku. Postawiono też ścianki działowe i wprowadzono instalację wentylacyjną. Po adaptacji pałac zyskał 2 miejsca noclegowe w apartamencie. W oficynie uzyskano 4 miejsca noclegowe na parterze oraz 4 miejsca na poddaszu, a w wozowni 20 miejsc na parterze i 14 na poddaszu. Także te obiekty zostały objęte remontem. Dokonano m.in. wzmocnienia stropów i wymiany pokrycia dachu oraz stolarki okiennej. Zakupiono również część wyposażenia, w tym: łóżka, stoły, krzesła czy lustra, a teren zabezpieczono monitoringiem.
Należy wspomnieć, że we wrześniu 2009 roku w obiekcie wybuchł pożar. Natychmiast po tym wydarzeniu przystąpiono do naprawy szkód. Dzięki kompetencji i wielkiemu zaangażowaniu całego zespołu Działu Technicznego usunięto poniesione straty.

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus