Statut UAM

Szanowni Państwo, Pracownicy, Doktoranci i Studenci!

Poniżej zamieszczona została nowa wersja projektu statutu. Od 17 stycznia br., gdy opublikowany został pierwszy projekt, powstało kilka kolejnych wersji roboczych, dyskutowanych  z dziekanami i członkami senatu UAM. Tekst ogłoszony dzisiaj stanowi zarówno efekt dyskusji nad poprzednimi propozycjami, jak i rezultat namysłu nad wieloma, kierowanymi do mnie i komisji, uwagami sugerującymi zmiany w wersji wcześniejszej.
Tworząc obecne zapisy, staraliśmy się uwzględnić wszystkie Państwa uwagi i propozycje, o ile były one zgodne z zapisami ustawy i nie burzyły wizji uczelni, której przyszłość określamy. Pragnę podkreślić, że nadal jesteśmy na etapie dyskusji, dlatego podana wcześniej skrzynka kontaktowa – statut@amu.edu.pl – będzie otwarta na kolejne sugestie i komentarze do 8 marca. Za wszystkie dotychczasowe uwagi dziękuję i zapraszam Państwa do dalszego, wspólnego wysiłku w pracy nad nowym statutem. 

Prof. Andrzej Lesicki
Rektor UAM


© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.