II ogólnopolska olimpiada pedagogiczna "edukacja - wychowanie - pomoc"
Wydarzenie, rozpoczyna się 12-06-2019

Z przyjemnością informujemy, że12 czerwca 2019 r.(środa) na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się finał II Ogólnopolskiej Olimpiady Pedagogicznej „EDUKACJA – WYCHOWANIE – POMOC”.

Więcej...
Wykład ptof. Moshe Goldberga na Wydziale Matematyki i Informatyki
Wydarzenie, rozpoczyna się 11-06-2019

W dniu 11 czerwca 2019 o godzinie 10.30 w sali Rady Wydziału Matematyki i Informatyki wykład wygłosii prof.  Moshe Goldberg (Technion - Israel Institute of Technology).

Więcej...
XXVII Uroczysty Wykład im. Profesora Władysława Orlicza
Wydarzenie, rozpoczyna się 13-06-2019

Zapraszamy na XXVII Uroczysty Wykład im. Władysława Orlicza, który odbędzie się 13 czerwca 2019 roku o godz. 11.00 w sali posiedzeń Rady Wydziału Matematyki i Informatyki.

Więcej...
Wykład Agaty Kaźmierskiej oraz Wojciecha Brzezińskiego „Od posprawdy do postrzeczywistości. Umysł kontra sztuczna inteligencja”
Wydarzenie, rozpoczyna się 04-06-2019

Ośrodek Uniwersytecki Pracownia Pytań Granicznych UAM zaprasza na wykład Agaty Kaźmierskiej oraz Wojciecha Brzezińskiego zatytułowany „Od posprawdy do postrzeczywistości. Umysł kontra sztuczna inteligencja”. Spotkanie odbędzie się we wtorek 4 czerwca 2019 o godzinie 18:45 w Sali Śniadeckich, Collegium Maius, ul. Fredry 10.

Więcej...
Profesor Tadeusz Stryjakiewicz honorowym członkiem Uzbeckiego Towarzystwa Geograficznego
Wiadomość, opublikowana 31-05-2019

Z przyjemnością informujemy, że profesor Tadeusz Stryjakiewicz został wyróżniony godnością honorowego członka zagranicznego Uzbeckiego Towarzystwa Geograficznego. Okolicznościowy dyplom odebrał 14 maja br. podczas konferencji w Taszkencie z rąk przewodniczącego towarzystwa, profesora F. Chikmatowa.

Więcej...
Konferencja jubileuszowa Centrum Badań Metropolitalnych UAM „Obszary metropolitalne – perspektywy badawcze”
Wydarzenie, rozpoczyna się 27-05-2019

Centrum Badań Metropolitalnych oraz Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM organizują interdyscyplinarną konferencję pt. „Obszary metropolitalne – perspektywy badawcze”. Odbędzie się ona w dniu 27 czerwca 2019 r. w Collegium Geographicum Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu.

Więcej...