Hertha Kräftner (1928-1951) - spotkanie poświęcone życiu i twórczości
Wydarzenie, rozpoczyna się 07-11-2017

Austriacki Ośrodek Kultury UAM zaprasza na spotkanie poświęcone życiu i twórczości austriackiej poetki Herthy Kräftner. W ramach corocznej akcji Österreich liest- Austria Czyta usłyszymy między innymi fragmenty poezji w oryginale.

Więcej...
Wykłady otwarte prof. dr hab. Guldany Osmonkulovej (Rektor Instytutu Rozwoju Społecznego i Przedsiębiorczości w Biszkeku)
Wydarzenie, trwa od 13-11-2017 do 15-11-2017

Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ma zaszczyt zaprosić na dwa wykłady otwarte pani prof. dr hab. Guldany Osmonkulovej. Prelegentka zajmuje się ekonomią i zarządzaniem. Głównym obszarem jej zainteresowań jest zarządzanie projektami społecznymi, badanie wpływu migracji na sytuację społeczno-gospodarczą
w krajach postsowieckich, ze szczególnym uwzględnieniem Kirgistanu, oraz polityka społeczna, w tym wpływ religii na przemiany społeczno-ekonomiczne i migracje społeczeństw. Obecnie prof. Osmonkulova pełni funkcję rektora Instytutu Rozwoju Społecznego i Przedsiębiorczości (Rector Institute of Social Development and Business) w Biszkeku.

Więcej...
Nagroda Prezesa Rady Ministrów dla Zespół naukowców z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM
Wiadomość, opublikowana 31-10-2017

26 października br. w Warszawie, Zespół naukowców z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu, pod kier. prof. dr. hab. Tomasza Kaczmarka i dr. Łukasza Mikuły, odebrał Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za rok 2017. Otrzymał ją w prestiżowej kategorii osiągnięcia naukowo-techniczne, za opracowanie planistyczne "Koncepcja Kierunków Rozwoju Przestrzennego Metropolii Poznań" powstałe w Centrum Badań Metropolitalnych UAM.

Więcej...
Konferencja: Dowody i postępowanie dowodowe w arbitrażu
Wydarzenie, rozpoczyna się 10-11-2017

Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie, Kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak oraz Zakład Postępowania Cywilnego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają do udziału w konferencji ”Dowody i postępowanie dowodowe w arbitrażu. Dokumenty – Świadkowie – Nowe technologie”. Sympozjum ma na celu przybliżenie specyfiki postępowania dowodowego przed sądem polubownym.

Więcej...
Konferencja "Informatyka bez komputera" na Wydziale Matematyki i Informatyki
Wydarzenie, trwa od 03-11-2017 do 06-11-2017

W najbliższym czasie gościem Wydziału Matematyki i Informatyki będzie dr Michal Armoni z Instytutu Weizmanna w Izraelu, specjalistka z dydaktyki informatyki, nauczanej w szkołach i na uniwersytetach izraelskich. W swoich badaniach skupia się na roli matematyki jako fundamentu myślenia informatycznego.

Więcej...
Stypendia do Niemiec
Wiadomość, opublikowana 30-10-2017

24.10 br. w godz.10.00-12.00 w Sali numer 209 (II piętro) w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na ul. św. Marcin 78 (budynek dawnego Collegium Historicum) odbyło się spotkanie informacyjne na temat stypendiów do Niemiec dla absolwentów, studentów II stopnia, doktorantów oraz pracowników naukowych.

Więcej...


© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.