Wykład dr Lorraine C.M. Wong
Wydarzenie, rozpoczyna się 06-11-2017

Koło Naukowe Azji Południowej i Wschodniej zaprasza na wykład dr Lorraine C.M. Wong (Uniwersytet Otago, Nowa Zelandia) pt. "Treshold Nationhood in Interwar China: National Language, Mass Politics and Topolect Literature". Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 6 listopada o godzinie 16:45 w sali 43 na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Więcej...
Wykład gościnny prof. Jacoba Juntunena w serii Distinguished Professors' Lectures na Wydziale Anglistyki
Wydarzenie, rozpoczyna się 09-11-2017

Wydział Anglistyki serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład gościnny prof. Jacoba Juntunena (Southern Illinois University) pt.: "Oswajając radykalizm: wpływ amerykańskiego mainstreamowego dramatu na politykę". Wykład odbędzie się w czwartek, 9 listopada br. o godz. 18:30 w sali C1 Collegium Novum. Więcej informacji na: http://wa.amu.edu.pl/wa/node/9140

Więcej...
Sesja informacyjna na temat stypendiów do USA
Wydarzenie, rozpoczyna się 16-11-2017

16 listopada w godz. 10. 00-12.00 w Sali numer 209 (II piętro) na ul. św. Marcin 78 (budynek dawnego Collegium Historicum) odbędzie się spotkanie na temat stypendiów do USA, które poprowadzi stypendystka Fulbrighta z Instytutu Historii Sztuki UAM: Pani Alexandra Whittaker.

Więcej...
II Dzień Jakości Kształcenia UAM – 6.12.2017 r. – komunikat nr 2
Wiadomość, opublikowana 27-10-2017

Zbliża się II Dzień Jakości Kształcenia UAM organizowany pod hasłem „Uniwersytet dobrych praktyk. Przez współpracę i projekty do lepszego kształcenia”. Konferencja odbędzie się 6 grudnia 2017 r. w Collegium Historicum na Morasku, w godzinach 9.00 – 15.30.

Więcej...
Prof. Przemysław Czapliński laureatem Nagrody im. Jana Długosza
Wiadomość, opublikowana 30-10-2017

Prof. dr hab. Przemysław Czapliński otrzymał prestiżową Nagrodę im. Jana Długosza za najlepszą pracę w dziedzinie humanistyki. Konkurs towarzyszył Międzynarodowym Targom Książki w Krakowie. Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza jest wyjątkową inicjatywą, która popularyzuje i nagradza dzieła wnoszące istotny wkład w rozwój nauki i kultury. Laureat Nagrody otrzymuje nagrodę pieniężną oraz statuetkę dłuta śp. prof. Bronisława Chromego. Strategicznym celem inicjatywy jest wzrost czytelnictwa w Polsce, jak i popularyzacja książki naukowej z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki. Prof. Ryszard Nycz, tak mówił w laudacji o literaturze prof. Czaplińskiego: - Dla Czaplińskiego literatura nie jest ucieczką od rzeczywistości w autonomiczne światy wzruszeń, fantazji czy zabawy, lecz przeciwnie: powrotem do rzeczywistości i przywracaniem nam świata, tyle tylko, że  – dzięki literaturze - widzianego lepiej, głębiej, ostrzej. Oczywiście; dzięki literaturze, ujętej jako autentyczna metoda poznania, w zawsze inspirujących i odkrywczych lekturach Czaplińskiego. Poruszona mapa. Wyobraźnia geograficzno-kulturowa polskiej literatury przełomu XX i XXI wieku – to książka, po którą sięgnąć winien nie tylko miłośnik literatury, także każdy zainteresowany współczesnymi przygodami i problemami polskiej mentalności i  tożsamości, które polska literatura – w lekturze Czaplińskiego – z czułością sejsmografu rejestruje, obrazuje i diagnozuje - dodał.

Więcej...
Komunikat pływalni - godziny karnetowe
Wiadomość, opublikowana 27-10-2017

Uprzejmie informujemy, że w okresie od 30 października 2017r. zostanie wprowadzony rozkład dostępnych wejść na karnety i bilety zgodnie z załączonymi tabelami.

Więcej...


© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.