Koncert Majowy 7 maja 2017 roku
Wydarzenie, rozpoczyna się 07-05-2017

Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki zaprasza wszystkich miłośników muzyki na tradycyjny Koncert Majowy w ramach obchodów Dekady Jubileuszowej, który odbędzie się w niedzielę, 7 maja 2017 r., o godz. 18.00 w Auli Uniwersyteckiej. Zobacz plakat

Wykonawcy:

Wykonawcami koncertu będą działające na Uczelni zespoły artystyczne:

Chór Kameralny Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM  - przygotowanie chóru dr Beata Szymańsk; Chór Kameralny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - przygotowanie chóru prof. Krzysztof Szydzisz i dr Joanna Piech-Sławecka, który wystąpi wspólnie z gościem specjalnym Koncertu Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia AMADEUS, pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Przy fortepianie zasiądzie Dorota Frąckowiak-Kapała.

Program:

1. Karol Szymanowski - Etiuda b-moll op.4 nr 3 (ar. A. Duczmal)
  2. L. van Beethoven – Sonata cis-moll op. 27 nr 2 (ar. J. Kowalewski)
  3. Ola Gjeilo – Song of the Universal na chór żeński, fortepian i orkiestrę smyczkową
  4. Ola Gjeilo – Sunrise Mass na chór mieszany i orkiestrę smyczkową

Zaproszenia:

Nieodpłatne zaproszenia można odbierać 26 i 27 kwietnia, w godzinach od 9.00 do 15.00 w Dziale Promocji i Marketingu UAM, w Collegium Historicum przy ul. Św. Marcin 78, pokój nr 229.

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz zaproszenie JM Rektora na obchody Dekady Jubileuszowej:

Video: Zaproszenie na Majówkę UAM

Więcej o majowych uroczystościach jubileuszowych w serwisie Dekady:
www.jubileusz.amu.edu.pl

oraz na profilu UAM: