Spotkanie adaptacyjne dla studentów I roku
Wiadomość, opublikowana 31-08-2017

W imieniu Jego Magnificencji Rektora UAM, prof. Andrzeja Lesickiego, Biuro UAM ds. Studentów z Niepełnosprawnościami oraz Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra”, serdecznie zapraszają wszystkich studentów z niepełnosprawnościami, rozpoczynających I rok studiów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na trzydniowe spotkanie adaptacyjne.

Czego dowiesz się na spotkaniu?

Celem spotkania jest zaprezentowanie nowo przyjętym studentom wsparcia jakie oferuje UAM osobom z różnymi niepełnosprawnościami. Uczestnicy poznają m. in.:

- Dostępność architektoniczną wielu budynków Uniwersytetu, w tym akademików.
- Technologie ułatwiające studiowanie osobom niewidomym i niedowidzącym.
- Ofertę wsparcia skierowaną do osób niedosłyszących i niesłyszących.
- Ofertę dostosowanych zajęć z wychowania fizycznego.
- Ofertę wsparcia dostępnego osobom z problemami poznawczymi.
- Dostępne na Uniwersytecie wsparcie psychologiczne.
- Działalność Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra”.
- Zakres wsparcia dla studentów oferowany przez Biuro UAM ds. Studentów z Niepełnosprawnościami.
W trakcie spotkania studenci będą mieli okazję poznać także przestrzeń miasta Poznania, komunikację miejską i lokalizację ważnych dla studentów ośrodków (m. in. Rektorat, Pływalnię Uniwersytecką i inne). Pełny program do pobrania TUTAJ

Z kim spotkam się na adapcie?

Na spotkaniu adaptacyjnym odbędą się spotkania z ważnymi osobami, m. in.:
- specjalistami z pracowni multimedialnych,
- uczelnianymi psychologami,
- trenerami ze Szkoły Wychowania Fizycznego,
- pracownikami Biura UAM ds. Studentów z Niepełnosprawnościami,
- Pełnomocnikiem Rektora ds. Programu Erasmus+,
- Pełnomocnikiem Rektora ds. Pomocy materialnej
Na spotkanie ze studentami pierwszego roku przybędzie też sam Rektor Uniwersytetu prof. Andrzej Lesicki.

Kto organizuje spotkanie?

Biuro UAM ds. Studentów z Niepełnosprawnościami – ogólnouczelniana jednostka, pomagająca studentom rozwiązywać problemy związane ze studiami. Biuro organizuje liczne projekty na rzecz studentów z niepełnosprawnościami i pomaga niwelować bariery w dostępie do edukacji.
Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra” – jest ogólnouczelnianą organizacją studencką wspierającą działalność Biura i realizującą wiele własnych inicjatyw. Integruje społeczność akademicką i wspiera studentów w adaptacji na Uczelni.

Kto weźmie udział w spotkaniu adaptacyjnym?

Co roku w spotkani adaptacyjnym biorą udział studenci z niepełnosprawnościami I roku oraz studenci ze starszych lat ze Zrzeszenia Ad Astra.

Dlaczego warto pojechać na spotkanie adaptacyjne?

• Po spotkaniu adaptacyjnym będziesz znać Uczelnię lepiej niż większość studentów.
  • Będziesz umieć rozwiązać problemy na studiach zanim się pojawią.
  • Poznasz osoby pracujące na Uczelni, które będą mogły Ci pomóc w wielu różnych sprawach.
  • Poznasz przestrzeń miasta i ważne dla studentów miejsca.
  • Dowiesz się co może zaoferować Ci Biuro ds. ds. Studentów z Niepełnosprawnościami oraz Zrzeszenie „Ad Astra”.
  • Poznasz osoby studiujące od kilku lat na UAM – spotkanie z nimi może być bardzo pomocne!
  • Będziesz mieć wyjątkową możliwość spotkania z Rektorem Uniwersytetu!

Zobacz pełny program spotkania TUTAJ.

Termin: 24 – 27 września 2017 r. (niedziela – środa)

Miejsce zakwaterowania: Dom Studencki Jowita, ul. Zwierzyniecka 7, Poznań (http://dsjowita.home.amu.edu.pl/

Koszt udziału: 35 zł

(spotkanie jest dofinansowane ze środków uczelni)

Cena obejmuje:

• Zakwaterowania w akademiku (w tym pokoje przystosowane).
  • Pełne wyżywienie.
  • Udział w spotkaniach informacyjnych z pracownikami UAM.
  • Pomoc studentów ze Zrzeszenia „Ad Astra” w poruszaniu się po mieście.
  • Ubezpieczenie NNW.

Cena NIE obejmuje:

Kosztów dojazdu do Poznania.

Zapisy przez formularz on-line:

KLIKNIJ TUTAJ aby otworzyć formularz lub użyj poniższego linka:

Potrzebujesz pomocy przy wypełnieniu formularza lub dodatkowych informacji?

Dominika Hoft - v-ce Przewodnicząca ZSN UAM „Ad Astra“
e-mail: dominika.hoft@gmail.com tel.: 724 837 944

Uwaga!

Liczba miejsc ograniczona do 30 osób – decyduje kolejność zgłoszeń!

Program spotkania

Zobacz pełny program spotkania TUTAJ.

Zapisz się TUTAJ (http://bit.ly/2wpWV2g)

Informację wprowadził/a: Krzysztof Osóbka