Konferencja naukowa w ramach cyklu „Poznańskich seminariów teorii i praktyki mediów” na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
Wydarzenie, rozpoczyna się 19-06-2017

Zakład systemów prasowych i prawa prasowego WNPID UAM oraz Polskie Towarzystwo Naukowe Prawa Prasowego mają zaszczyt zaprosić na konferencję promującą pracę zbiorową pod red. J.Sobczaka, J.Skrzypczaka, K.Kakareko (red.)
„Media Law in the time of liquid modernity. Hot Topics in the European and Polish Media Law”, Logos Verlag Berlin 2017.
Konferencja odbędzie się 19 czerwca 2017 r. w ramach cyklu „Poznańskich seminariów teorii i praktyki mediów” w j. polskim. Konferencja współfinansowana przez Fundację UAM w ramach I edycji Konkursu FUND_AKCJA 2017 r.

PROGRAM KONFERENCJI
10:00 - otwarcie konferencji: Dziekan WNPiD UAM prof. dr hab. Andrzej Stelmach, Prezes PTNPP prof. dr hab. Jacek Sobczak

Panel I
prof. zw. dr hab. Jacek Sobczak, Zmiana standardu wolności prasy, czy jego racjonalizacja
prof. dr hab. Tadeusz Kononiuk, Sumienie mediów
dr Bartosz Hordecki, "Freedom of speech" i "wolność słowa" - wokół niektórych różnic pojęciowych pomiędzy terminami
dr Norbert Gill, Profesjonalizm dziennikarski a ochrona dóbr osobistych
prof. UAM dr hab. Jędrzej Skrzypczak, Europejskie prawo prasowe w obliczu wyzwań współczesnego świata. Status zawodowy dziennikarzy wybranych państw członkowskich Unii Europejskiej.
Przerwa kawowa

Panel II
dr hab. Katarzyna Chałubińska - Jentkiewicz, Rynek mediów audiowizualnych versus transgraniczne wykorzystanie treści cyfrowych.
prof. UAM dr hab. Jędrzej Skrzypczak, Spór o Publiczne Media w Polsce w świetle standardów europejskich,
dr Szymon OSSOWSKI, Problem kryptoreklamy w polskich mediach. Analiza medioznawczo-prawna
mgr Anna Wilińska - Zelek, Utwory cyfrowe w obliczu aktualnych tendencji samoregulacyjnych, legislacyjnych i orzeczniczych.

Panel III
dr Ksenia Kakareko - Prawo autorskie i prawa pokrewne w branży wydawniczej.
dr Joanna Buchalska, Prawo do bycia zapomniamy - polska perpsektywa.
dr Maria Gołda-Sobczak, Egzemplarze obowiązkowe w polskim prawie. Problem dla wydawców czy racjonalny instrument?
dyskusja

15:30 - Walne Zgromadzenie członków PTNPP.

Miejsce konferencji: WNPiD UAM, s. 43, ul. Umultowska 89A Poznań., 19 czerwca 2017 r., godz. 10.00

Informację wprowadził/a: Marcin Piechocki