Spotkanie z Kolegium Dziekańskim Wydziału Prawa i Politologii Uniwersytet Cheikh Anta Diop w Dakarze
Wiadomość, opublikowana 16-05-2018

Miło nam poinformować, iż w dniach od 03-24 kwietnia dr Boubacar Sidi Diallo z Zakładu Prawa Międzynarodowego i Organizacji Międzynarodowych, odbył staż naukowo-dydaktyczny, realizowany w ramach grantu stażowego, uzyskanego w drodze konkursu na Wydziale Prawa i Administracji UAM, w uniwersytecie Cheikh Anta Diop w Dakarze - Senegal. Podczas pobytu w najbardziej prestiżowym Uniwersytecie Afryki Zachodniej, dr Boubacar Sidi Diallo oprócz własnej aktywności naukowo dydaktycznej, prowadził rozmowy o współpracy instytucjonalnej z władzami uczelni. W wyniku tych rozmów zrodziły się różne pomysły na sposób realizacji współpracy naukowo dydaktycznej i organizacyjnej, czego dowodem jest zaproponowanie dr Boubacar Sidi Diallo statusu „Visiting Professor” a także propozycja organizacji wspólnych seminariów naukowych, badań i publikacji oraz wymiany studentów.

Na zdjęciu spotkanie robocze z Kolegium Dziekańskim Wydziału Prawa i Politologii Uniwersytet Cheikh Anta Diop w Dakarze - Senegal pod przewodnictwem Dziekana Wydziału Profesora Mamadou Badji.

Informację wprowadził/a: Krzysztof Żok

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.