Pożar w Collegium Polonicum - komunikat kierownictwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wiadomość, opublikowana 01-08-2018

We wtorek 31 lipca, ok. godz. 22.30, pracownik ochrony budynku zauważył ogień na dachu budynku głównego Collegium Polonicum (nad Dużą Aulą). Niezwłocznie zawiadomiono odpowiednie służby. Dzięki ich szybkiej reakcji i sprawnie przeprowadzonej akcji gaśniczej, rozprzestrzenianie się ognia zostało powstrzymane, w konsekwencji czego ochroniono pozostałe elementy dachu i dalszą część budynku.

Dogaszanie pożaru trwało do godz. 6 rano. "Wszystkie instalacje oraz wewnętrzne procedury postępowania zadziałały bez zarzutu. Materialne straty są znaczne, ale skupiają się wyłącznie na dachu i wyposażeniu Dużej Auli. Co najważniejsze, nie ma osób poszkodowanych. Funkcjonowanie placówki – w tym utworzonego niedawno Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego – nie ulegnie zakłóceniu. Przyczyny zdarzenia będą przedmiotem prowadzonego postępowania" – oświadcza Kanclerz UAM.

„W imieniu władz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz partnerskiej Viadriny dziękuję wszystkim osobom – w szczególności pracownikom straży pożarnej i policji – za szybką pomoc i zaangażowanie w tą trudną akcję” – podsumowuje Kanclerz Marcin Wysocki.

Informację wprowadził/a: Przemysław Stanula