Konferencja naukowa „Wyzwania dla praw człowieka w erze digitalizacji i globalizacji” na Uniwersytecie Europejskim Viadrina
Wydarzenie, rozpoczyna się 13-12-2018

13 grudnia br. na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą odbędzie się polsko-niemiecka konferencja naukowa „Wyzwania dla praw człowieka w erze digitalizacji i globalizacji”.
W ramach czterech paneli omawiane będą następujące zagadnienia:

• użyteczność międzynarodowego systemu praw człowieka w czasach digitalizacji i globalizacji,
  • aktualne wyzwania w kwestii ochrony praw człowieka dla krajowych sądów konstytucyjnych,
  • rola przedsiębiorstw w ochronie praw człowieka w zglobalizowanym świecie,
  • prawa człowieka, demokracja i digitalizacja w zglobalizowanym świecie.

Prelegentami będą uznani specjaliści w dziedzinie ochrony praw człowieka, w tym sędziowie sądów konstytucyjnych z obydwu państw.

W załączniku znajdą Państwo program konferencji z informacjami organizacyjnymi. Językiem konferencji są język polski i niemiecki z tłumaczeniem symultanicznym.
Udział w konferencji jest bezpłatny, a jedynie konieczna jest rejestracja za pośrednictwem formularza online dostępnego tutaj.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji!

Informacji udziela:

Prof. dr Bartosz Makowicz