Podsumowanie konferencji Chinese “One Belt One Road” in the Context of Central Europe and Balkans. Intercultural Dialogue and Transfer of Knowledge
Wiadomość, opublikowana 05-12-2018

W dniach 27-28 listopada 2018 roku odbyła się międzynarodowa konferencja na temat Chinese “One Belt One Road” in the Context of Central Europe and Balkans. Intercultural Dialogue and Transfer of Knowledge, która zgromadziła referentów z Chin (Szanghajski Uniwersytet Studiów Międzynarodowych SISU), Austrii, Białorusi, Czarnogóry, Macedonii, Meksyku, Ukrainy oraz UAM.

Obradom towarzyszyły rozmowy o współpracy między Szkołą Studiów Rosyjskich i Euroazjatyckich (School of Russian and Eurasian Studies of Shanghai International Studies University) oraz WFPiK. Stronę SISU reprezentowali Dziekan School of Russian and Eurasian Studies, Professor Qian Qin, Dyrektor School of Russian and Eurasian Studies, Prof. Xu Hong oraz Deputy Director School of Russian and Eurasian Studies, Doctor Qi Xin. Ze strony WFPiK w rozmowach brali udział: Zespół Dziekański, Dyrektorzy Instytutów, Kierownik SJiKPdC, przedstawiciel MISHiS. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę z Szanghajskim Uniwersytetem Studiów Międzynarodowych.

Informację wprowadził/a: Monika Sidorowska