The role of the CJEU's autonomous concepts as a harmonising element of copyright law in the United Kingdom
Wiadomość, opublikowana 10-01-2019

Zaproszenie na wykład prof. Paula Torremansa z University of Notthingham, zorganizowany we współpracy z British Law Centre.

W ramach współpracy z British Law Centre, oferującym na naszym Wydziale kurs:Diploma in English Law and Practical Legal Skills, Katedra Prawa Europejskiego ma przyjemność zaprosić na wykład profesora Paula Torremansa, na temat:'The role of the CJEU's autonomous concepts as a harmonising element of copyright law in the United Kingdom'.

Profesor Torremans jest autorytetem w dziedzinie prawa własności intelektualnej i prawa prywatnego międzynarodowego, wykładowcą na Uniwersytecie w Nottingham a wcześniej na uniwersytecie w Ghent w Belgii i uniwersytetach w Leeds i Leicester. Profesor Torremans pełnił rolę eksperta dla WIPO ( World Intellectual Property Law Organizations) i Komisji Europejskiej. Jest szeroko cytowanym autorem licznych i cenionych publikacji zarówno z zakresu prawa własności intelektualnej, ze szczególnym naciskiem na prawo autorskie, jak i prawa prywatnego międzynarodowego.

Wykład odbędzie się w środę 16 stycznia o godzinie 17:00 w gali Gamma Collegium Iuridicum Novum. Zainteresowanych pracowników Wydziału zapraszamy również na seminarium naukowe z profesorem Torremansem na temat reformy unijnego prawa autorskiego w czwartek, 17.01. o godz. 9 w sali 01 CIN.

Informację wprowadził/a: Krzysztof Żok

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.