Międzynarodowe sympozjum naukowe: Rodzina w dialogu ze światem
Wydarzenie, rozpoczyna się 15-05-2019

Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza do wzięcia udziału w Międzynarodowym Sympozjum Naukowym pt.: Rodzina w dialogu ze światem. Sympozjum naukowe odbędzie się 15 maja 2019 roku w Poznaniu przy ul. Wieżowej 2/4 w Budynku A, Auli A, Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Wstęp wolny!

Jesteśmy świadkami wielu dyskusji na temat małżeństwa i rodziny. Są one przedmiotem namysłu reprezentantów wielu dyscyplin naukowych, w tym również teologii. Wobec tego badania poświęcone małżeństwu i rodzinie podejmowane są także na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Podczas międzynarodowego sympozjum pragniemy zaprezentować różne punkty widzenia na małżeństwo i rodzinę: od antropologii Edyty Stein rozpoczynając, przez współczesne trendy psychologiczne, koncepcje teologii katolickiej i żydowskiej, propozycję hinduistyczną, po aktualne badania dotyczące kandydatów do małżeństwa z Wielkopolski.
Głęboki namysł zaproszonych specjalistów, reprezentujących różne ośrodki (Chorwację, Niemcy, Polskę, USA, Włochy) i dyscypliny naukowe, daje nadzieję na ciekawe końcowe rozwiązania. Poznańskie sympozjum stwarza więc okazję do wymiany myśli oraz podjęcia nowych inicjatyw na rzecz małżeństwa i rodziny.

Informację wprowadził/a: Agnieszka Chabir