Projekt „Interkulturelle Begegnungen Poznań Bielefeld“
Wiadomość, opublikowana 14-01-2020

W semestrze zimowym 2019/2020 studenci z Instytutu Filologii Germańskiej Wydziału Neofilologii UAM oraz studenci z Fakultät für Linguistik und Literaturwissenschaft der Universität Bielefeld uczestniczyli w wirtualnym projekcie „Interkulturelle Begegnungen Poznań Bielefeld". Projekt koordynowany był przez prof. UAM dr hab. Agnieszkę Pawłowską-Balcerską (Zakład Dydaktyki Języka Niemieckiego i Studiów Międzykulturowych IFG UAM) oraz dr Tinę Claußen (Deutsch als Fremdsprache, Fakultät für Linguistik und Literaturwissenschaft der Universität Bielefeld).

Zwieńczeniem całosemestralnej współpracy była wizyta strony niemieckiej w Poznaniu (6-10 stycznia br.). Głównym punktem pięciodniowego pobytu gości z Bielefeld było zorganizowane 7 stycznia spotkanie, podczas którego studenci zaprezentowali ostatnie zadanie projektowe „Studieren in Poznań und Bielefeld". Goście z Bielefeld uczestniczyli także w przygotowanym przez stronę polską „przyspieszonym kursie języka polskiego", który dostarczył wiele pozytywnych emocji.

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb